Zmiana i rozwój rozwojowe

Dla osób zainteresowanych pracą w obszarze zmiany i rozwoju osobistego oferuję konsultacje / sesje z zakresu:

- life / business coachingu - sesje indywidualne,

- pracy z celami (wyznaczanie celów, utrzymanie motywacji),

- pracy na rzecz odkrywania siebie czy rozwoju w wybranym obszarze (min.: budowanie dostępu do zasobów / energii życiowej, osobistej sprawczości, pracy z przekonaniami ograniczającymi na rzecz przekonań wspierających, praca z emocjami, lękami i fobiami),

- budowania wewnętrznej siły i spokoju,

- pracy z rolami życiowymi i zawodowymi jak też wartościami, tożsamością, misją.

 

MindSonar - style myślenia

Czy zdarzyło się Tobie usłyszeć „jakąś” opinię, stwierdzenie … jednak w bardzo ogólnym ujęciu? A kiedy szukasz doprecyzowania, dodatkowych informacji – to niczego nie możesz się dowiedzieć?

Wtedy często w głowie „rozpoczyna się gonitwa myśli”, mnożą się scenariusze działania, ale równocześnie uaktywniają się nasze przekonania na dany temat, czy też pojawiają się „nasze osobiste demony”.

Odpowiedź „dlaczego tak się dzieje” związana jest z naszym postrzeganiem świata, przez pryzmat naszej wiedzy czy doświadczonych / wciąż doświadczanych emocji w danym kontekście, zdarzeniu. Istotne znaczenie mają też  wyznawane wartości...

Powyższe  w konsekwencji kreuje sposoby i strategie myślenia. Mowa tu o naszych metaprogramach myślowych, które można poznać oraz którymi można kierować poprzez wiedzę uzyskaną dzięki MindSonarowi.

MindSonar to narzędzie badające systemy wartości ludzi, ich hierarchię wartości oraz style myślenia w danym kontekście.

Przy czym MindSonar absolutnie nie ocenia tych wartości i ich hierarchii lecz pokazuje jak ich układ wraz z systemami myślenia współtworzy rzeczywistość. 

To pierwsze narzędzie psychometryczne dokonujące pomiaru sposobu myślenia osób w konkretnych sytuacjach. Dlatego dostarcza niezbędną wiedzę wspierającą zmianę: strategii mentalnych, zmianę zachowań, zmianę postaw. 

Wobec straty i żałoby wobec

Bez względu na podejmowane działania czy realizowane plany, zawsze spotkamy się bezpośrednio lub pośrednio, z perspektywą śmierci własnej lub kogoś dla nas Ważnego, żałobą czy stratą (rozumianą jako strata ważnych spraw czy rzeczy dla każdego z nas np.: pracy, statusu materialnego, życiowych szans, zdrowia czy relacji i przyjaźni).

Doświadczenie powyższego bezsprzecznie wpłynie na nasze życie, niemniej to w jaki sposób przygotujemy się do tego lub to czy zaakceptujemy to co przyszło niespodziewanie, to jak będą wyrażane i przeżywane uczucia oraz emocje z tym związane - może zapewnić wewnętrzny spokój jak też pozwolić na odkrycie sensu tego doświadczenia dając szansę na rozwój ... bo "dzięki świadomości śmierci dojrzewa w nas mądrość i nasze życie staje się bogatsze" (cytat za: Irvin D.Yalom: "Kat Miłości", Wydawnictwo Czarna Owca, Warszawa 2016).

 


Bogdan Andrzejewski - "Zmiana, Rozwój, Wsparcie" 2018 - 2019